19/06/2026
Hála napló – Június 19. ❤️
Ma hálás vagyok az utamért.
Hálás vagyok minden emberért, aki valamilyen módon része volt az életemnek. Hálás vagyok a szeretetért, a tanításokért, az örömökért és azokért a tapasztalatokért is, amelyek erősebbé, bölcsebbé és tudatosabbá tettek.
Ma hálás vagyok a gyökereimért. Mert minden, amit megéltem, hozzájárult ahhoz az emberhez, aki ma vagyok. ❤️ ✨
Szeretünk haragudni a szüleinkre. Sokszor azt gondoljuk, hogy ha másképp neveltek volna bennünket, ha más döntéseket hoztak volna, ha több figyelmet, több szeretetet vagy több megértést kaptunk volna, akkor ma könnyebb lenne az életünk. Gyermekként természetes, hogy így látjuk. Aztán egyszer felnövünk. És néhányan közülünk szülővé válunk. Akkor pedig hirtelen egy egészen más nézőpont nyílik meg előttünk. Mert rájövünk, hogy az élet nem ad használati útmutatót. Nincsenek tökéletes döntések. Nincsenek tökéletes szülők. Nincsenek tökéletes gyerekek. Csak emberek vannak.
Olyan emberek, akik a rendelkezésükre álló tudással, tapasztalattal és szeretettel próbálják a legjobb döntést meghozni.
Ma már anyaként sokszor eszembe jut, hogy lehetnek olyan döntéseim, amelyeket a kislányom egyszer másképp lát majd. Lehetnek olyan pillanatok, amelyeket ő nem ugyanúgy él meg, ahogyan én. Lehetnek olyan helyzetek, amikor azt gondolja majd, hogy másképp kellett volna döntenem.
És tudod mit?
Lehet, hogy igaza lesz. Mert én sem vagyok tökéletes. De azt tudom, hogy minden döntésem mögött szeretet van. És amikor erre gondolok, egyre több szeretettel tudok visszanézni azokra is, akik előttem jártak ezen az úton. Mert ma már látom, hogy a legtöbb ember nem azért hibázik, mert rosszat akar. Hanem azért, mert abban a pillanatban azt hiszi, hogy az a legjobb, amit tenni tud.
A szüleink is emberek voltak. A saját történetükkel. A saját félelmeikkel. A saját sebeikkel. A saját lehetőségeikkel. Ahogyan mi is azok vagyunk. És egy ponton túl már nem az a kérdés, hogy mi történt velünk. Hanem az, hogy mit kezdünk vele. Mert a múlt magyarázat lehet.
De nem kell, hogy életfogytiglani ítélet legyen.
A legnagyobb ajándék, amit adhatunk magunknak, hogy visszavesszük az erőnket.
Hogy felismerjük: a történetünk következő fejezete már a mi kezünkben van.
Ma hálás vagyok azért, hogy egyre több megértéssel tudok visszanézni a múltamra.
Hálás vagyok a szeretetért, amit kaptam.
Hálás vagyok a tanításokért, amelyeket kaptam.
És hálás vagyok azért, hogy minden generáció tanul valamit, gyógyít valamit, és egy kicsivel több szeretetet tud továbbadni, mint amennyit kapott. ❤️
👉 Írd meg kommentben:
Volt olyan pillanat az életedben, amikor felnőttként hirtelen megértettél valamit abból, amit korábban a szüleidben nem értettél?
És ha van olyan akinek ezt el kell olvasni, akkor oszd meg, vagy küld tovább, hogy mindenkihez eljusson...nem más a hibás! ❤️🙏✨️