Angel Village Summer Houses

Angel Village Summer Houses Perfect village holiday for families and friends. Angel Village is located close to lake Balaton. 10 people can be accomodated in this 100 yrs old house.

Szarvasok AngyalfalvánA holtak után egyszer egy élő szarvas is járt bent a kertben.A nagylányom kopogott be félve éjszak...
15/06/2026

Szarvasok Angyalfalván

A holtak után egyszer egy élő szarvas is járt bent a kertben.
A nagylányom kopogott be félve éjszaka a hálószobámba:
– Valami dobog a kertben. Hallod?
Nem hallottam.
Éppen egy végtelen telefonbeszélgetésben voltam.
Le se tettem.
Csak figyelni kezdtem.
Odakint egy szarvas patai dübörögtek.
Zengett tőlük a kert.
Ásót ragadtam, az volt kéznél.
A lányom az ajtó réséből figyelt.
– Ugye nem mész ki?
De kimentem.
A lépcső tetején állva is magasabban volt nálam a hatalmas agancskorona.
Az ereszcsatorna fölé ért.
Nem mondom, hogy nekem sikerült kiüldöznöm.
Inkább csak elunta a tévelygést meg a társadágot.
A megjelenésem után végre kitalált az utca felé, és végigcsattogott az aszfalton.
A telefonban közben még mindig mondta valaki.
Én meg csak aháztam tovább.
Azt, hogy egy agancsos jelenés járt nálunk, hiába magyaráztam volna.
Sokáig nem tudtunk elaludni.

Régen tele volt a pajta fala lyukakkal.Darazsakkal.A gyerekek féltek tőlük.A nagylányommal ezért kitaláltuk, hogy minden...
27/05/2026

Régen tele volt a pajta fala lyukakkal.
Darazsakkal.
A gyerekek féltek tőlük.

A nagylányommal ezért kitaláltuk, hogy minden lyukat beragasztunk egy kagylóval.
Random módon.

Így a zümzümdarazsak többé nem tudtak visszaköltözni.

Gyerekként teljesen logikus megoldásnak tűnt.
És azóta is működik.




Jelentés a gólya frontról:Kikelhettek a kis gólyák.Túl sokat álldogál és szöszöl a fészekben, ahol eddig csak a fejét le...
23/05/2026

Jelentés a gólya frontról:

Kikelhettek a kis gólyák.
Túl sokat álldogál és szöszöl a fészekben, ahol eddig csak a fejét lehetett látni.

Míg újabb fejecskék nem tűnnek fel, csak találgatni lehet, hány fióka lehet idén.

A legemlékezetesebb évben csak egyetlen fej kandikált ki. El is neveztük Omegának.

Két szülő etette egész nyár végéig ezt az egy gyereket.
Túletették.
Aztán lassan elérkezett az idő, hogy menni kéne. De Omega nem nagyon értette a koncepciót.

Csak billegett a fészek szélén, csapkodott a szárnyaival, bénázott. A szülei még napokig visszajártak hozzá enni adni, de repülés helyett csak a szerencsétlenkedés ment.

Már aggódtunk érte, amikor egyszer csak váratlanul kivetette magát a fészekből, és zuhanórepülésben átvitorlázott két szomszéddal arrébb.
Ott aztán peckesen sétálgatott.

Befogtuk, bezártuk egy garázsba, kapott némi nyers csirkehúst, aztán hívtuk a madármentőket.
Akik elvitték.

A következő évben viszont lett vagy öt fióka, volt nagy öröm.
Mígnem egyszer pont a fészek alatt sétáltunk el, így mi vettük észre előbb, nem a macskák, hogy egyet kipottyantottak.
Ő lett Alma.

Egy papírdobozban húzta ki az éjszakát némi nyers csirkehússal, amíg megérkeztek a madármentők.

Akik később telefonáltak:
Omega és Alma ősszel együtt ment el a többiekkel.

Vas Évát mindenki szerette, vagy legalább is tisztelte, mert nevéhez híven kemény volt mint a vídia. Sokáig nénizni sem ...
18/05/2026

Vas Évát mindenki szerette, vagy legalább is tisztelte, mert nevéhez híven kemény volt mint a vídia.

Sokáig nénizni sem merte senki, csak vasévának hívtak.

Ő távozott először a helyi erők, a falusi szomszédságból.

Nem sok zajt csapott már az utóbbi évtizedekben.
Pedig még hetven felett is nagyon aktív volt. Igazi szupernagyi, jött ment intézett mindent, vitte a kertet.

Állatokat már nem tartott, annyi volt az unoka, meg a minden.
Akkor még biciklizett is, egyszer lendületesen tekert a Fő utcán, és odaintegetett valamelyik szomszédnak a kanyarban, és vissza is kiabált.
Nem vette észre a csomag szállítót.
Combnyaktörés.
Amikor felgyógyult a gyerekei eltiltottak a biciklizéstől.

De ő nem volt egy otthonülő típus. Járt a nyugdíjas klubbal, vonatozott. Ment volna még.
De azóta 93 éves lett.
Megfáradt a végére.
Kórházba be.
Kórházból ki.
Otthon akart meghalni.
Az unokái között

Az egyik mindig kint vár.Villanyoszlopon. Kéményen.Etetésig kiszorul a fészekből.Leginkább a mi kéményünket szereti.Az v...
13/05/2026

Az egyik mindig kint vár.
Villanyoszlopon. Kéményen.

Etetésig kiszorul a fészekből.

Leginkább a mi kéményünket szereti.
Az van a legközelebb.

A másik ül.
A tojásokon.

Vajon idén mennyi lesz?


Tavasszal mindig visszajönnek.Idén március 18-ra esett.Már ha ugyanazok.Vagy csak a fészek örök.A villanyosok egyszer te...
10/05/2026

Tavasszal mindig visszajönnek.
Idén március 18-ra esett.

Már ha ugyanazok.
Vagy csak a fészek örök.

A villanyosok egyszer tettek egy műfészket a négy méterre levő oszlopra. Amikor egy vihar majdnem levitte az egészet.

Eszük ágában sem volt átköltözni.
Építettek egy újat a régi helyére.

Egész nap ott ül valamelyik.

Este mocorognak kicsit együtt amikor megjön a másik.

A bebírók rangidőse ment el legelőször.Már a második nagy hullámban jött. Kétezres évek.Amióta nézem itt a szomszédságot...
06/05/2026

A bebírók rangidőse ment el legelőször.
Már a második nagy hullámban jött. Kétezres évek.

Amióta nézem itt a szomszédságot, ő már rég itt volt.
Nem hívtuk azért át az angyalfalvi alapításra. Nem véletlenül.

A falu közepét vette be. Abszolút downtown.
Medencés ház, ahonnan rálátni az egész völgyre. A mediből is.

A gyerekeivel ordibáló apuka. Volt.
Nem lehetett nem hallani.
Részt vettünk mi is ebben a kerítésen túlról. A családi miliőben.

Mindig lent volt.
Terjedt is róla a benzinkúton a pletyka, hogy pékséglánca van.
Amúgy.

Csak csendestárs volt. A tesója vitte.
Az meg bele volt őrülve. Jó értelemben.

Hajnalig sütött. Kísérletezett.
Járta az országot lisztért.
Meg külföldre is. Tanulni.

Ez még azelőtt volt, hogy lerottyant az egész.
Albán pékségek sehol.
Fancy, gourmet cuccok sehol.
Aranykor. Ment az üzlet.

Aztán egy baleset.

Hazafelé egy útról.
Nem jött vissza.

És ott maradt a testvér.
A kiabálós.

Nemcsak a fele lett az övé. Az egész.
Meg a félretett pénz is.
Végrendelet nem volt. (Ez hogy?)

Kicsit megszeppent.
Csendesebb lett.
Kevesebbet volt itt. Ennek örültünk. Egy ideig.

Ha megjött, mindig megállt a falu közepén.

Járó motorral.

Nem szállt ki.

Mindig várt egy kicsit.

Mint aki dolgot intéz.

Pedig csak ült.

Gazda nélkül a lánc elkezdett lecsúszni.
Sorra zártak be.

Eladta. Egyben.
Nem teketóriázott sokat a bátyja életével.
Pereskedett inkább. Az örököseivel.

És lett ideje megint.
Rengeteg.

Kiabált.
Meg száguldozott. Off road.

Évekig.

Aztán elköltözött.

Nem gondoltuk, hogy egyszer csak visszajön.

(Kövessetek be az instagramon. Link/komment)

Itt az új folyam: mi újság Angyalfalvan?
04/05/2026

Itt az új folyam: mi újság Angyalfalvan?

Cím

Templom Utca 27
Szentantalfa
8272

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Angel Village Summer Houses új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Angel Village Summer Houses számára:

Megosztás

Kategória